Kiskutatók Akadályversenye

Iskolánk újra indult a Széchenyi István Egyetem által szervezett Kiskutatók Akadályversenyén 2023. szeptember 29-én. 2009 óta veszünk részt ezen a rendezvényen. Itt sok érdekes, tudományos fejlesztéseket, kísérletet láthatnak, kipróbálhatnak tanulóink.

Idén három csapattal, 46 fővel indultunk: a 3. osztályosok (PROFESSZOROK) Jákóné Németh Zsuzsanna, a 4. osztályosok (CSILLAGOCSKA) Lőrinczné Schnepp Katalin és a felsősök (CSILLAGOK) Somogyiné Bakos Edina vezetésével. Kísérőként segített Bajkó Kinga.

Teljesség igénye nélkül a következő állomásokon vettek részt diákjaink:

EU-állomás, Kódjátszma (morse jelekből kellett a szavakat kitalálni), Barangoljunk! (hungarikumokról szólt), Krimi a könyvtárban (kincsesláda keresése pisztollyal és ujjlenyomattal), Útépítési labor (virtuális homokozóban házakat mentettek meg a víz rombolásától), Járműdiagnosztika labor (önvezető jármű érzékelőivel ismerkedtünk), Világmárkák, márkanevek a világban, Járműipari Kutatóközpont (távirányítós modellautó tesztpályán vezetése), Érzékszervek állomása és Mobilis.

Gratulálunk a PROFESSZOROK csapat III. helyezésének!