DÖK nap 2026.06.15.
Iskolánkban hagyomány, hogy az utolsó tanítási héten tartjuk a DÖK napot.
Az idei DÖK nap egyik leglátványosabb programja egy KENDO bemutató volt, amely a diákok megismerhették a japán kardvívást.
Ezután iskolánk tanulóit 8 csapatra osztottuk, a csapatkapitányok a nyolcadikasok voltak. Versenyeztek egymással a különböző kreatív és ügyességi állomásokon.
A sportprogramok csúcspontját az izgalmas röplabda mérkőzés jelentette, ahol a felsős diákok mérhették össze a tudásukat.
A rendezvény remek hangulatban telt, és a változatos tevékenységek közelebb hozták egymáshoz az iskola közösségét.
Sárkányhajózás 2026. június
A Vízitúra mindenkié - Vízitúrázz Magyarországon! program keretén belül elsőseink sárkányhajóztak Faltusz Róbert szervezésében.
Az 1. osztályosok egy felejthetetlen élménnyel gazdagodtak, amikor közösen kipróbálhatták a sárkányhajózást. A legkisebbek nagy izgalommal és fegyelmezetten szálltak be a hatalmas, színes hajóba. A gyerekek egyszerre evezve tanulták meg az igazi csapatmunka fontosságát, melyet kormányosunk, Kató Zoltán irányított. A vízi kaland során a diákok nemcsak jól szórakoztak, hanem a mozgás örömét is átélték.
A nap végén a kis elsősök büszkén és élményekkel teli, igazi sárkányhajós csapatként tértek vissza a partra. Nagyon büszkék vagyunk rájuk!
Disznótoros Ikrényben
A hagyományos ikrényi disznótoron az első osztályos gyerekek is szerepeltek kis vidám műsorral, versekkel, énekekkel.
Mikulás érkezése
A Mikulás érkezése az iskolába minden évben nagy izgalmat okoz a gyerekek körében. Már napokkal előtte izgatottan készültünk az eseményre.
Először a tornaszobában találkoztunk a piros ruhás, kedves Mikulással. A gyerekek dalokkal és furulya kísérettel köszöntötték. Ő kedves szavakkal fordul a diákokhoz, és megdicséri őket az egész éves igyekezetükért. A csomagok kiosztása az osztálytermekben történt egy osztálynak szóló levél kíséretében. Ez volt a legjobban várt pillanat. A bátor alsósok még verset is mondtak neki.
A Mikulás látogatása szép emlék marad a gyerekek számára.
Csavarga mese
Rendhagyó olvasás órán vettek részt alsósaink 2025. május 7-én és 8-án a Községi könyvtárban.
Pappné dr. Kiss Irén meséjét a gyerekek nemcsak passzívan hallgatták, hanem részt is vettek a formálásában. Játékos, kooperatív feladatok, színezés, közös rajzolás, mese alakítása és tovább gondolása mind szerepelt a foglalkozáson.
Rob, a kis földönkívüli története elevenedett meg.
Köszönjük Buzási Ildikó könyvtárosnak, hogy részt vehettünk ezen a különleges órán!
Ikrényi Karácsonyi Vásár
Az idén is megrendezésre került a Karácsonyi Vásár Ikrényben. Az ötödikes osztály nagy lelkesedéssel és izgalommal várta, hogy az összegyűjtött dekorációkat és édességeket árusíthassák. A rendezvényre november 29.-én egy pénteki napon került sor. Sajnos az időjárás nem volt kegyes hozzánk, ugyanis szemerkélt az eső, de a sátor alatt mi védve voltunk. Annyi sok eladni való portékánk gyűlt össze, hogy egyszerre ki sem fért az asztalra. A gyerekek lelkesen árusítottak, és 6 órára majdnem minden termékünk eladásra került. A vásár bevétele rekordot döntött, így az ikrényi iskolás gyerekek idén több karácsonyi ajándékban részesülhetnek, mint bármikor idáig. Köszönjük a Mészáros Család sok-sok segítségét, és hálásak vagyunk a szülők felajánlásaiért.
Látogatás a Magyar Nemzeti Levéltár Győri Levéltárában
A 6. és 8. osztály Vera néni és Éva néni szervezésében december 12-én ellátogatott a Magyar Nemzeti Levéltár GYMS Vármegye Győri Levéltárába, ahol egy levéltárpedagógiai foglalkozáson vettünk részt.
A foglalkozás során megismerkedtünk a levéltár intézményével, feladataival, bepillantást kaptunk az ott őrzött sokféle iratanyagba. Megtudtuk, hogy ebben a levéltárban és a külső raktáraiban közel 10.000 iratfolyóméternyi iratot őriznek, köztük anyakönyvi kivonatokat, iskolai bizonyítványokat, építési engedélyeket, és egy képeslapgyűjteményt is. Megtekinthettünk eredetiben egy címeres nemességadományozó oklevelet az 1500-as évekből, többféle nemesi kutyabőrt, Rábapatona eredeti térképét 1865-ből, és az ikrényi elemi iskola államosításáról felvett jegyzőkönyvet 1948-ból, amin még az akkori iskola épületének alaprajzát is felrajzolták. Egy érdekes kvízfeladat után megnéztük a levéltár raktárait és az ott található rengeteg polcot és bedobozolt iratot.
Ezt követően sétáltunk Győr belvárosában és megnéztük a karácsonyi vásárt. Nagyon tartalmas délutánt töltöttünk el együtt Győrben.




