IX. EGÉSZSÉG-PIAC ABDÁN

„Egészségesnek maradni jobb, mint meggyógyulni.”

2018. április 21-én 10-13 óráig

IX. EGÉSZSÉG-PIAC ABDÁN

az Abdai Zrínyi Ilona Általános Iskolában (Abda, Dózsa Gy. u. 1.)

SZŰRÉSEK, VIZSGÁLATOK, MÉRÉSEK, TANÁCSADÁSOK

  • anyajegy vizsgálat (Dr. Kovács Andrea);
  • dietetikai tanácsadás (PAMOK);
  • fogápolás, szájhigiénia (Nitsné Takács Andrea);
  • koleszterin- vércukormérés, PSA (prosztata vizsgálat) egy csepp vérből (Népegészségügyi Főosztály);
  • szemvizsgálat (Trend Optika);
  • testzsírszázalék mérés, vérnyomásmérés, tanácsadás (védőnők).
  • krízisterhes tanácsadás kismamáknak (Várva Várt Alapítvány)

Gézengúz Alapítvány tanácsadása, játszóház 0-3 éves korig

 

Alternatív gyógymódok:

  • gyógymasszázs;
  • ételallergia (főcsoportos) teszt (500 Ft)
  • kineziológia

stresszoldás – energiakezelés 500,-Ft (Székely Szidónia)

 

ÉTELKÓSTOLÓ, TERMÉKBEMUTATÓ, KÜLÖNFÉLE MÉZEK

JÁTSZÓHÁZ és UGRÁLÓVÁR GYERMEKEKNEK

ELSŐSEGÉLYNYÚJTÁS GYAKORLATOK ISKOLÁSOKNAK

FARMASI TERMÉKEK; BIOCOM- ÖKONET: VITAMINOK, VEGYSZERMENTES HÁZTARTÁS

 

TÁMOGATÓINK:

Abda Község Önkormányzata, Harnyas Pékség, Rábakész Kft., Zrínyi Ilona Közhasznú Alapítvány, Abdai Zrínyi Ilona Általános Iskola, Magyar Vöröskereszt Abdai Alapszervezete

IX. abdai Ki Mit Tud felső évfolyam eredményei:

2018. március 22.

Vers kategória:

  1. 1. helyezett: Lőrincz Dániel Csaba 8.o. ikrényi tanuló
  2. 2. helyezett: Dróth Izabella 8/a. abdai tanuló
  3. 3. helyezett: Lang Barbara 8/b. abdai tanuló

Különdíjazott: Varsics Kiara 6.o. ikrényi tanuló

                         Plangenauer Elizabet 7/b. börcsi tanuló

 

Hangszeres előadás:

  1. 1. helyezett: Szatmári Dominik 7/b. abdai tanuló
  2. 2. helyezett: Farkas Anna Kata 8/a. börcsi tanuló

 

Ének kategória:

Különdíjazott: Ládi Krisztina Jázmin 7/b. abdai tanuló

 

Tánc kategória:

Öngyilkos osztag (hip-hop)

Különdíjazott: 5/b. abdai osztály

Balázs Zsuzsanna börcsi tanuló

Beke Bianka Vanessza abdai tanuló

Csuth Zsófia abdai tanuló

Dombi Ádám börcsi tanuló

Kiss Kristóf börcsi tanuló

Kozma Kristóf abdai tanuló

Lakos Ádám abdai tanuló

Molnár Márió börcsi tanuló

Papp Norbert abdai tanuló

Pintér Adrienn abdai tanuló

Pintér Patrik Attila abdai tanuló

Somogyi Boglárka börcsi tanuló

Sörös Barbara Ibolya abdai tanuló

Szalai Kitti börcsi tanuló

Tóti Szabolcs börcsi tanuló

Verő Gergő abdai tanuló

Virágh Anna abdai tanuló

Paródia kategória:

Úrihölgy és a parasztasszony a buszmegállóban

Különdíjat kapott:

                              Farkas Lilla 6/a. börcsi tanuló

                              Szebik Dorina Bianka 6/a. börcsi tanuló

                           

Legjobb abdai résztvevő: Ládi Krisztina Jázmin 7/b. abdai tanuló

Legjobb börcsi résztvevő: Farkas Lilla 6/a. börcsi tanuló

Legjobb ikrényi résztvevő: Lőrincz Dániel Csaba 8.o. ikrényi tanuló

 

Résztvevők összesen: 31 fő:

-        Ikrényi tagiskolából 5 fő

-        Abdai iskola 26 fő (ebből 12 fő börcsi és 14 fő abdai tanuló)

Térítési díjváltozás !

Értesítjük a kedves szülőket, hogy az étkezési térítési díjak 2018. március 1-től megváltoztak!

Ez azt jelenti, hogy az áprilisi befizetésnél már az emelt összeget kell fizetni a március hónapi adagokért.

A csak ebédet kérők díja 350,- Ft/nap lesz, az 50 %-os díj 175,- Ft/nap

A háromszori étkezés díja 560,- Ft/nap lesz, az 50 %-os díj 280,- Ft/nap 

Abda, 2018. március 22.                                                                                        

Ferenczy Tamás Ig.

IX. abdai Ki Mit Tud alsó évfolyam eredményei:

2018. március 23.

 Vers kategória 1-2. osztály:

  1. 1. helyezett: Fodor Áron 1.o. abdai tanuló
  2. 2. helyezett: Koterla-Prokaj Anna 1.o. abdai tanuló
  3. 3. helyezett: Burányi Barnabás 2.o. börcsi tanuló

                      Kovács Richárd 2.o. abdai tanuló

Különdíjazott: Varga Szofi 1.o. börcsi tanuló

                         Németh-Erdős Alexa 1.o. ikrényi tanuló

           

 Vers kategória 3-4. osztály:

  1. 1. helyezett: Fekete Anna Sára 3/b. abdai tanuló

                      Burányi Balázs 4.o. abdai tanuló

  1. 2. helyezett: Markó Annamária 3/b. abdai tanuló

3. helyezett: Józsa Jázmin Nóra 3.o. ikrényi tanuló

 

Ének csoportos kategória:

  1. 1. helyezett: Décsei Kata 3.o börcsi tanuló

                      Farkas Bernadett 3.o. börcsi tanuló

                      Giczi Anna 3.o. börcsi tanuló

                      Lábas Enikő 3.o. börcsi tanuló

                      Lóránt Noémi 3.o. börcsi tanuló

Különdíjazott: Hegedüs Noémi 3/a. abdai tanuló

                       Kakics Antónia 3/a. abdai tanuló

                       Kovacsics Geminián 3/a. abdai tanuló

                       Polyák Szófia 3/a. abdai tanuló

 

Hangszeres előadás:

  1. 1. helyezett: Farkas Anna 3.o. börcsi tanuló
  2. 2. helyezett: Farkas Anna 3.o. börcsi tanuló

                       Farkas Bernadett 3.o börcsi tanuló

                       Fekete Anna Sára 3/b. abdai tanuló

                       Kozma Eszter 3.o. börcsi tanuló

                       Lóránt Alexandra 4.o. börcsi tanuló

                       Lóránt Noémi 3.o börcsi tanuló

                       Nagy Boglárka 3.o börcsi tanuló

  1. 3. helyezett: Kovacsics Geminián 3/a. abdai tanuló

                      

Néptánc kategória:

1. helyezett : Gyermek játékok/sudridom

Burányi Barnabás

2.o. börcsi tanuló

Décsei Kata

3.o. börcsi tanuló

Farkas Bernadett

3.o. börcsi tanuló

Farkas Péter

1.o. börcsi tanuló

Kósa Balázs

4.o. börcsi tanuló

Kósa Viktória

4.o. börcsi tanuló

Lábas Enikő

3.o. börcsi tanuló

Lóránt Béla

2.o. börcsi tanuló

Lóránt Noémi

3.o. börcsi tanuló

 

Különdíjazott: Polgári táncok Szigetközből

Balogh Blanka Frida

3/b

abdai tanuló

Bedő Szabina

3/a

abdai tanuló

Bogár Dorina

3/a

abdai tanuló

Fenesi Nóra

3/a

abdai tanuló

Fekete Anna Sára

3/b

abdai tanuló

Hegedüs Noémi

3/a

abdai tanuló

Herenkovics Blanka

3/a

abdai tanuló

Kakics Antónia

3/a

abdai tanuló

Kovacsics Geminián

3/a

abdai tanuló

Markó Annamária

3/b

abdai tanuló

Nyőgér Liliána

3/b

abdai tanuló

Polyák Szófia

3/a

abdai tanuló

Sőre Nóra

3/a

abdai tanuló

Zámbó Katalin

3/a

abdai tanuló

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tánc kategória:

  1. 1. helyezett: „Parádé” (ikrényi 3. osztályos tanulók)

Csigi Dorka Mira

Nyuli Kincső

Farkas Luca Csenge

Sárközi Bence Vendel

Gyenese Botond

Simon Jácint

Józsa Jázmin Nóra

Szakács Vivien Priszcilla

Károlyi Bálint

Takács Nóra

Nagy Bence

Tompos Alex (4.osztály)

 

 

  1. 1. helyezett: Borbély Dávid 4.o abdai tanuló

 

  1. 2. helyezett: „Ének az esőben” (ikrényi 2. osztályos tanulók)

Bakonyi Réka

Metzker Liza Szabina

Bécsi Barnabás

Nagy Hanna

Burányi Vanessza

Sinogli Zsombor

Csáki Nóra

Szabó Ákos Zsolt

Gergely Domonkos

Szőllősi Dorina Jázmin

Horváth Zoltán

 

 

 

  1. 3. helyezett: „Manó tánc” (ikrényi 1. osztályos tanulók)

Bugár Benjamin Balázs

Egyházi Máté

Horváth Dominik

Horváth László

Hunyadi Máté

Németh-Erdős Alexa

Pallang Kincső

Póta Márton

Sárközy Kende

Sipos Csenge

Szabó Regina

Takács Alíz

 

 

 

 

 

 

 

                          

 

Különdíjazott: Lóránt Alexandra 4.o börcsi tanuló

 

Egyéb – bűvész kategória:

Különdíjat kapott: Sárközi Bence Vendel 3.o. ikrényi tanuló

                              Takács Nóra 3.o. ikrényi tanuló

                              Nyuli Kincső 3.o. ikrényi tanuló

 

Egyéb csoportos ének kategória:

Különdíjazott: „ Mézga család dala” (abdai 2. osztályos tanulók)

Emresz Ádám

Kiss Tibor

Király Kristóf

Mogyoróssy Máté

Németh Gergő Iván

Németh Jázmin

Németh Ottó

Németh Szandra

Novák Lili

Orosz Kristóf

Rácz András Móricz

Réti Antal István

Rónai Hunor Nimród

Savanyu Míra Andrea

Sipőcz Áron

Szöllősi Balázs József

Szücs Luca Sára

Varga Bence

Varga-Novák Boglárka

Wisz Olivér

Wunderlich Flóra

Wurmbandt Ábel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Legjobb abdai résztvevő: Polyák Szofia 3/a. abdai tanuló

 

Legjobb börcsi résztvevő: Lábas Enikő 3.o. börcsi tanuló

 

Legjobb ikrényi résztvevő: Sárközi Bence Vendel 3.o. ikrényi tanuló

 

Résztvevők összesen:106 fő:

  1. Abdai iskola 49 fő
  2. Ikrényi tagiskolából 36 fő
  3. Börcsi tagiskola 21 fő

 

Beiratkozási időpontok!