Őszi szünet a járványban...

Tisztelt Szülők!

A napokban minden köznevelési intézménybe eljutott Prof. Dr. Kásler Miklós Miniszer Úr levele, melyben javaslatokat fogalmazott meg az őszi szünettel kapcsolatban. Ezek közül néhányra szeretném az Önök figyelmét felhívni:

1. - Az őszi szünet idején segítsék a járvány visszaszorítását, azzal is , hogy a gyerekek a kontaktusszám csökkentése érdekében lehetőleg a családjukkal töltsék a szünidőt.
  • - Fontos, hogy a gyerekek lehetőleg kerüljék el azokat a helyszíneket, rendezvényeket, ahol zárt térben sokan vannak.
  • - Minimalizálják az iskolatársaikkal vagy más intézmények diákjaival is a közös, a vírus terjedése szempontjából kockázatos programokon való részvételüket.
  • - A tanulók, a családok igyekezzenek egyaránt a lehető legkevesebb családon kívüli szociális érintkezés mellett, pihenéssel és feltöltődéssel tölteni a szünet napjait.
  • - Érdemes lehet azt is jelezni, hogy az idősek védelme érdekében a nagyszülőkkel kizárólag egészséges állapotban a védelmi intézkedések betartásával történjen személyes érintkezés.

Abda, 2020. 10. 19.

Ferenczy Tamás intézményvezető