Hegyalján innen, Sokorón túl

2022. április 05-én került idén megrendezésre immáron 29. alkalommal a ,,Hegyalján innen, Sokorón túl” elnevezésű hagyományos népmesemondó verseny.
A verseny helyszíne ezúttal a Bezerédj-kastély volt Győr-Ménfőcsanakon.
Iskolánk 3. osztályos tanulója, Tihanyi Regina képviselt minket a mesemondó versenyen. A választott népmeséjének címe A három együgyű leány.
Felkészítő tanára, az osztályfőnöke: Lőrinczné Schnepp Katalin volt, kísérője pedig Bajkó Kinga, pedagógiai asszistens.
A népmesemondó ünnepélyes megnyitása 9:00 kezdődött. A versenyen 31 kisdiák mérhette meg mesemondó tudását 1. osztályos tanulóktól 6. osztályos tanulókig. A diákok nagyon ügyesek voltak, társaikat csendben érdek feszítve hallgatták. A gyerekek maximum 5 perces meséket mondhattak el, csak néhányan készültek ennél hosszabbal is.
A zsűrizésnél számított az előadásmód, a kiejtés és az artikuláció is.
A versenynek 13:00-kor lett vége. Minden diák kapott oklevelet és egy ajándék könyvet is.