Országos logika verseny

Iskolánk tanulói már évek óta rendszeresen részt vesznek tehetséggondozó versenyeken. Az idei tanévben is 11 alsó tagozatos kisdiák jelezte részvételi szándékát a Győri Gárdonyi Géza Általános Iskola által meghirdetett országos logika versenyen.

A verseny célja, hogy megalapozza a diákok matematikai műveltségét, fejlessze gondolkodásukat, jártasságot szerezzenek a logikus gondolkodásban

A levelezős fordulók nagy kihívást jelentettek a 2. 3. és 4. osztályos tanulóinknak. Tárgyi tudás helyett az elsajátított ismereteiket kellett alkalmazni a feladatmegoldásokban.

Matematikai problémák megoldásában diákjaink szép sikereket értek el. Az első három forduló eredményeinek összesítése után három tanulónk jutott be az országos döntőbe.

Polyák Szófia  2.a osztály

Nyőgér Liána  2. b osztály

Jenei Balázs   3. osztály

A döntőt 2017. május 2-án délután, a Gárdonyi Géza Általános Iskolában rendezték. A győri döntőben 79 diák mérte össze tudását.

A Zrínyisek sikeresen szerepeltek a döntőben is.

1 -2. korcsoport: Nyőgér Liána 2.osztályos tanuló 3. helyezést ért el

3 -4. korcsoport: Jenei Balázs 3. osztályos tanuló 7. helyezést szerzett

Kiváló teljesítményükre nagyon büszkék vagyunk!

Köszönet a gyermekeket támogató szülőknek, akik időt és fáradtságot nem kímélve segítették gyermekeiket a sikeres munkában!

Zrínyi Ilona Ált. Isk. alsós munkaközössége