Tanulmányi verseny – Pilinszky-nap –Nyúl

A nyúli Pilinszky János Általános Iskola november 29-én tanulmányi versenyt rendezett, melyre 17 iskolából közel 150 diákot neveztek be. A versenyen iskolánk tanulói is részt vettek.  Az angol nyelvi csapatverseny hatodik és hetedik osztályosok részére volt meghirdetve, melyen iskolánként csak egy csapat indulhatott.

Az abdai Zrínyi Ilona Általános Iskola csapatában Magyar Bálint (6.osztály), Nagy Barnabás (6. osztály) és Élő András (7.b osztály) tanulók vettek részt.

Felkészítő tanáruk: Suhaj Miklós

Az ünnepélyes megnyitót követően a győri és Győr környéki iskolákból érkező csapatok mérték össze tudásukat az angol nyelvi versenyen.

A gyermekeknek változatos, gondolkodtató és kihívást jelentő feladatokat kellett megoldaniuk. Tanulóinknak szükségük volt a kiváló angol szókincsükre, az angol nyelvtani ismereteikre, valamint kreativitásukra is.

Diákjaink bizonyították, hogy nagyszerűen tudják alkalmazni eddig megszerzett ismereteiket és jól együtt is tudnak működni, hiszen a 6. helyet sikerült megszerezniük a 12 csapat közül.

Gratulálunk a versenyzőknek!

Kántorné Ujfalvi Barbara