Lovas Világkupa

2013. november 29-én reggel 605-kor indultunk el Budapest felé. Az út nagyon hosszú volt, de szerencsére az egyik nyolcadikos hozott filmet, így nem unatkoztunk annyira. Amikor odaértünk egy lépcsősoron felmentünk, aztán egy kis hídon és voalá ott is voltunk a bejáratnál. Ezután bementünk és kaptunk finom csokit.

Nem kellett sokat várakozni, és már benn is voltunk a stadionban. Nagyon nagy volt. A műsorban szépen ugrottak át a lovak minden akadályon. Sajnos két lovas leesett a lóról, az egyik gyerek volt, a másik pedig felnőtt. Voltak akrobata, vitéz, íjász, gyerek és versenyugrató számok. Nekem legjobban a gyerek verseny tetszett. A hazafelé út ugyan úgy telt, mint az odavezető. Otthon apa várt rám. Ha lehet jövőre is el szeretnék menni.

Élő András 4. osztály

Lovas nap

Második alkalommal juthattam el Budapestre, a lovas napra.

Nagyon korán indultunk, de az első ébresztésre felkeltem, mert tudtam: jó nap vár rám. Az utazás jól telt, filmet nézhettünk. a buszon. Szeptemberben én is elkezdtem lovagolni, amit nagyon megszerettem, így a lovakat más szemmel néztem. Bátor lovasok mutatták be ezt a sportágat. Legjobban a Mikulás szánját húzó törpe pónik, és a krampusz lova tetszett.

Örülnék, ha hozzám is ilyen lovas szánnal érkezne a Mikulás.

Virág Panna 4. osztály

Iskolánkból közel 50 tanuló vett részt a rendezvényen.