Adomány 2013

2013. augusztus 9-én délelőtt az irodámban dolgoztam, amikor csörgött a telefonom. Felvettem, a vonal végén egy barátságos férfihang szólalt meg:”Ágoston Gyula vagyok és az igazgató Úrral szeretnék beszélni. Mondtam,hogy én vagyok. Ágoston Úr azt mondta, hogy szeretne felajánlást tenni az iskola javára, ezért szeretne velem találkozni.

Megbeszéltük, hogy 20 perc múlva idejön az iskolába. Mikor letettem a telefont lázasan kezdtem kutatni az agyamban Ágoston Gyula a név nagyon ismerős, biztos voltam benne, hogy többször találkoztam már a névvel, de vajon hol? Telefonos segítséget kértem Szabó Zsolt Polgármester Úrtól. „Nem tudod?- kérdezte. Ő, az aki sok más hasznos cselekedete mellett a világot járja és úti beszámolókat küld, ami aztán olvasható az Abdai Hírekben.” Hát persze ugrott be. Így amikor Ágoston Úr bekopogott az irodámba már „képben voltam”. Elmondta, hogy 50.000 Ft-ot szeretne felajánlani olyan jó képességű, de nehezebb anyagi helyzetben levő tanulók tankönyv támogatására, akik nem jogosultak ingyenes tankönyvre. Amíg az átvételi elismervényt megírtam a legutóbbi  és a legközelebbi útjáról beszélgettünk. A pénzt átadta, az elismervényt átvette. Olyan szerényen, ahogy jött elköszönt és távozott.

Nagyon Szépen Köszönjük Ágoston Gyula! További jó egészséget és felfedező utakat kívánok!

Ferenczy Tamás
igazgató