Ballagás 2013

2013. június 22-én szombaton 10 órai kezdettel került sor a Zrínyi Ilona Általános Iskola 8. osztályosainak ballagási ünnepségére. A 7. osztályosok szépen feldíszítették iskolánkat. Végzőseink a „Ballag már a vén diák” című ballagási ének hangjaira kerülték meg az iskola épületét, majd a néptánc terem előtti színpadon elhelyezett székeken foglaltak helyet.

Inotai Péter és Szűcs Boldizsár köszöntötték a megjelenteket. A Himnusz eléneklése után Burányi Bettina, Kiss Kálmán: Szonett ballagóknak című versét adta elő. Kovács Tibor és Vida Kata 8. osztályos tanulók, Vozák József: Az én iskolám című versét szavalták el. Ezután két Reményik Sándor verset hallhattunk Németh Diána 7. osztályos valamint Piszkei Szandra és Tóbiás Bianka 8. osztályosok előadásában. Ezután Burányi Bettina 7. osztályos tanuló zongorajátékában gyönyörködhettünk. A ballagók közül Rigó Gyula, Hangyál Kata, Villám Vivien mondott verset. Szűcs Boldizsár, GellérLaura ,Bálint Nikolett búcsúzott az iskolától, tanáraiktól. A 8. osztályosok nevében Piszkei Alexandra mondott búcsúbeszédet. Az iskolazászló átadása után Nagy Rebeka 7. osztályos tanuló búcsúztatta a végzős diákokat. Botló Szelina és Selzam Jázmin, Boldog Teréz anya: Himnusz az élethez című versét adták elő, majd Farkas Vivien Babits Mihály egyik versét szavalta el. Ezután Ferenczy Tamás iskolaigazgató búcsúztatta a 8. osztályosokat illetve Hangyál Miklósné Katit, aki 6 évig volt a szülői közösség elnöke, most Kata lánya elballagásával megbízatása megszűnt. A ballagási ünnepséget Inotai Péter 7. osztályos tanuló, Jobbágyi Károly: Virághalál című versével zárta. A ballagó 8. osztályosokVangelis: Tűzszekerek című szerzeményére vonultak el.

Isten Veletek, Viszontlátásra 8. osztályosok!

Ferenczy Tamás
igazgató