Alsós diáknap a Bakonyban

2017. szeptember 29-én pénteken kirándulni indultak az alsós gyerekek a Bakonyba a minden évben megrendezésre kerülő Diáknap alkalmából. Szerencse az időjárás is kedvezett, gyönyörű napsütéses időben csodálhattuk meg a természet kincseit Porva-Csesznek állomástól egészen Vinyéig.

Érkezés után mindenki magához vette élelmét, felszerelését és vidám hangulatban vágtunk neki, hogy felfedezzük a Cuha patak és az erdő szépségét. Kilencszer keltünk át a Cuhán, a legkisebbek is ügyesen vették az akadályokat és a nagyok is szívesen segítettek társaiknak. Utunk során többféle gombafajt, levelet tanulmányoztunk, a szemfülesek és a bátrabbak még a bogarakat is kézbe vehették. Megtaláltuk a barlangot és a mellette levő forrást és míg a pihenni vágyók a napsütésben fürdőztek a tisztáson az erdőből  kiérve, addig a többiek a „medve rácson” keresztül adhatták ki hangjukat. Ez után a játszóteret is birtokba vettük, majd 4 órakor vonatra szálltunk, hogy hazaérkezésünk után élményeinket családtagjainkkal is megosszuk.

Rengeteg jó és vidám élménnyel tértünk haza a diáknapi kirándulásról.

                                              

                                                                       Alsós munkaközösség