Szülői értekezlet!

7/b

Törökné Lajtai Éva

Térítési díjváltozás januártól!

Értesítjük a kedves szülőket, hogy az étkezések térítési díjai 2019. január 1-től megváltoztak!

Ez azt jelenti, hogy a 2019. február 11-én már az emelt összeget kell fizetni a január hónapi adagokért.

• A csak ebédetkérők díja  380,- Ft/nap lesz, az 50 %-os díj 190,- Ft/nap
  • A háromszori étkezésdíja 600,- Ft/nap lesz, az 50 %-os díj 300,- Ft/nap

Abda, 2019. január 11.

Ferenczy Tamás Ig.

Felsős Erdei iskola Szántódon és környékén

„Az élmények számolatlanul is mindannyiszor megújulnak,

s talán éppen e tulajdonságukban hordozzák a csodát.”

/Vavyan Fable/

Felsős Erdei iskola Szántódon és környékén

Iskolánk felsős diákjai (41 fő) és négy lelkes tanára vett részt a Balaton déli partján,a Szántódra és környékére szervezett Erdei – iskolában, 2018.05.28.-06.01.között, melynek mottója „Fedezd fel a Balaton környékének értékeit”volt. E mottónak megfelelően gyűjtögették a résztvevők az öt nap alatt a felejthetetlen és közösséget összetartó élményeket. A diákok és a tanárok érdekfeszítő programokon vettek részt, amelyek sikeréhez az időjárás is a legszebbik oldalát mutatta. A gyermekeknek ügyességi próbákon, feladat megoldásokon és szobatisztasági versenyen kellett csoportosan összemérniük tudásukat. A tanárok leleményességének köszönhetően hat csoportra kellett osztódniuk már az első napon, melyek közös munkálkodásában különböző korú tanulók működtek együtt, illetve közösen gyűjtögették együtt a jócselekedeteikért az aranytojásokat, míg a rossz cselekedeteikért a záptojásokat. Az egyes csoportok saját nevet is választottak maguknak, mely az öt nap alatt megkönnyítette az értékelésüket. A sok vidámságot okozó változatos programok között szerepelt a Balatonban való minden napos fürdőzés, a komppal, kisvonattal, városnéző fedél nélküli busszal történő utazás a különböző helyszínekre, ahol számos kaland várta a résztvevőket.  Így voltunk a Cseszneki várban, a balatonfüredi vadasparkban és a Lóczy – barlangban, a szántódpusztai majorságban, ahol íjászkodhattunk is, a tihanyi apátságban, a Magyar Királyi Panoptikumban, a kalóz- és indián múzeumban, a Kerekiben lévő Diszmadárparkban, Kőröshegyen a Teknősparkban, végül a zirci apátságban, a műemlék könyvtárban és az arborétumban is.  Az esték sem múltak el vidámság nélkül. Volt éjszakai rajzos kőkeresés, melyekből az utolsó napon minden gyerek hazavihetett egyet emlékül, volt barkácsolás, plakátkészítés a kapott szórólapokból, zenés-táncos est, illetve karaoki is. Ugyanakkor az esti nyugovóról az éppen aktuális csoportok gondoskodtak felügyeletükkel.

Az utolsó este fényképekből készített élménycsokorral kellett minden csoportnak beszámolnia a szerzett élményeiről.  A reggeleket az ébresztők és az egyes csoportok által vezetett reggeli tornák tették elviselhetővé. A szállásról és az étkezésről, a szántódi Rév Hotel munkatársai gondoskodtak. Egy nagyon szép, élményekben és örömökben gazdag hetet töltöttünk együtt a Balaton déli partjának szépségében, valamint az Erdei iskola méltóságában. Köszönjük a kedves szülők felajánlásait, valamint az önkormányzat és az alapítvány támogatását a felsős Erdei-iskola sikeréhez!

Reméljük, hogy még sok hasonló kalandban lehet részünk!

„Sokszor nem az a legfontosabb az emberi kapcsolatokban, hogy milyen régóta ismerjük egymást, hanem inkább az, hogy milyen élményeken mentünk együtt keresztül.” /S.J.Watson/_

Az abdai hetedikes és nyolcadikos tanulók Budapesti kirándulása

2018. 05. 18-án, nyolc órakor vonattal mentünk be Győrbe, majd ott átszálltunk egy Budapestre induló vonatra, és bő két óra múlva meg is érkeztünk.

Először a Petőfi Irodalom Múzeumba látogattunk, ahol egy fél órás előadás keretében, sok mindent megtudhattunk Arany Jánosról, majd a maradék időben felfedezhettük a múzeum érdekességeit, és különleges játékokat is kipróbálhattunk.

Ezután metróval elindultunk a Hősök terére, ahol megtekintettük a teret övező szoborkompozíciókat.

Ezt követően a Városligetbe mentünk, sétáltunk, majd elmentünk fagyizni, és pihenhettünk egy kicsit.

Fél öt felé, visszaindultunk a vasútállomásra, és egy újabb kétórás hosszú útra készültünk fel.

Este nyolckor értünk haza, fáradtan, újabb élményekkel gazdagodva. Mindenki jól érezte magát, és úgy gondolom bármikor újra visszamennénk.

Plangenauer Elizabet 7. b osztály

Erdei iskolában jártunk

Iskolánk alsó tagozatos tanulói 2018. május 28-tól június 1-ig erdei iskolában jártak.

46 diákot három pedagógus kísérte. (Kántorné Ujfalvi Barbara, Lászlóné Litavszki Hajnalka, Radics János)

Köszönjük a támogatást az Abdai Önkormányzatnak, a Zrínyi Ilona Abdai Ifjúsági Közhasznú Alapítványnak és a szülőknek!

Alsós Munkaközösség

Élménybeszámoló a 4. osztályos tanulók elbeszéléseiből:

Csopaki erdei iskola

Év eleje óta vártuk az indulás napját. Nagy izgalommal készültünk az útra.

Május 28-án reggel az abdai vasútállomásról indultunk. Két és fél órás utazás után végre megérkeztünk Csopakra. Elfoglaltuk a szobáinkat. Tágas, tiszta és barátságos hotelben laktunk.  Finom, bőséges reggeli és vacsora várt bennünket minden nap.

Érkezés után a közeli Balatonban lábat áztattunk. A bátrabbak nyakig merültek a hűsítő habokban.

Sok érdekes programon vettünk részt. Jártunk a királynék városában, Veszprémben. Ellátogattunk Tihanyba. Tihanyból áthajóztunk Balatonfüredre.

Több km-t túráztunk a hegyekben. Az erdei kirándulásokon mindenki próbára tehette és bizonyíthatta edzettségét. Eljutottunk a füredi Lóczy-barlangba. A hegy tetején lévő Jókai kilátóból megtekintettük a balatoni panorámát.

Kalandokkal teli hét gyorsan eltelt. Szép élményeket szereztünk és rengeteg új ismerettel gazdagodtunk.

Szuper jól éreztük magunkat. Köszönjük, hogy ott lehettünk!