Határtalanul kirándulás a Felvidéken

„Kodály Zoltán nyomában”

HAT-19-01-0802

A Határtalanul! pályázat keretében iskolánk 47 diákja és 4 fő kísérő pedagógus 4 napos utazáson vett részt Szlovákiában 2019. október 15. és 18. között.

1. nap A dévényi vár megtekintésével kezdtük utunkat, majd Pozsonyban nagy sétát tettünk a vártól indulva a régi belvárosban. Nagyszombaton felkerestük a kétnyelvű Kodály emléktálát és a Bazilikát. Majd elfoglaltuk szálláshelyünket.

2. nap A deáki bencés templom megtekintése Irénke néni vezetésével, majd " bevettük" a nagytopolcsányi várat, ezt követően Beckó várát is. Levezetésképpen Pöstyén sétáltunk.

3. nap Selmecbányán kirándultunk. Hazafelé Gímeskosztolányban megtekintettük a Szent György templomot. Alsócsitáron megkoszorúztuk a Kodály emléktáblát és elénekeltük az „A csitári hegyek alatt” c. dalt.

4. nap Útunkat Galántán kezdtük a Kodály szobor és szoba megtekintésével, illetve a helytörténeti múzeumot is megtekintettük. Ezt követően Dunaszerdahelyen látogatást tettünk a Kodály Zoltán alapiskolában, ahol a gyerekek barátságos foci meccsen vettek részt. A Csallóköz Múzeumbais betértünk. Gútán az úszó hajómalmot fedeztük fel.

Kodály emlékmű Galántán

Beckó vára