Látogatás karácsony közeledtével a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház gyermekosztályán

2017.12.18-án Mi az Abdai Zrínyi Ilona Általános Iskola 8.osztályos diákjai a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház gyermekosztályára látogattunk el. Látogatásunk célja, hogy a gyermekeket karácsony közeledtével jobb kedvre derítsük. Ajándékokat és süteményt vittünk, valamint segítettünk az ott dolgozóknak feldíszíteni a kórtermeket. A gyerekek és hozzátartozóik örömmel fogadták érkezésünket. A hozott ajándékokat, könyveket és plüssöket odaadtuk a kórtermekben fekvő gyerekeknek. Jó volt látni az arcukon a mosolyt és a hálát.    A nagyobbakkal jól elbeszélgettünk a kisebbekkel pedig jót játszottunk. A karácsonyi szokásaikról érdeklődtünk, valamint megkérdeztük, mit kértek a Jézuskától. Voltak közvetlenebb, valamint szégyenlősebb gyerekek is. A nővérek nagyon hálásak voltak a segítségünkért. Itt is szeretnénk megköszönni osztályfőnökünknek, Steininger Adél tanárnőnek, hogy lehetővé tette, hogy örömet szerezzünk a gyerekeknek, valamint köszönjük a kórháznak vezetésének, hogy mi is egy új szép élménnyel gazdagodhattunk.

 

                                                        Inotai Réka és Szilbek Fanni 8. osztályos tanulók