Környezettudatos élménynap a Zrínyi Ilona Általános Iskolában

Iskolánk a Zöldforgó Élménynap keretében látta vendégül a méltán népszerű Alma Együttest. A zenekar aktív közreműködője a programsorozatnak, mely játékos, szórakoztatva oktató formában motiválja a jövő generációit a zöldebb, környezettudatosabb életmódra. Egy korábbi, 2020. évi pályázat sikeres megvalósulása volt a nap, mely korunk legnagyobb kihívására, a klímaváltozás, energiapazarlás, túlfogyasztás veszélyeire hívja fel a figyelmet. Az együttes legnépszerűbb slágerei mellett környezetvédelemmel kapcsolatos dalokkal és ZöldForgó indulóval, interaktív műsorban mutatta be a gyerekeknek a természet körforgását látványos színpadkép előtt. Iskolánk tanulói maradandó élményként emlékeznek a napra. Az ott szerzett élményeket, új ismereteiket mindennapjaikba építve reméljük, hogy a jövőben tudatosan fordulnak egy zöldebb életmód felé.

Zimonyiné Anita szervező pedagógus