DÖK nap 2019. június 13.

Iskolánk 2019. június 13-án tervezte meg a Diákönkormányzati Napot.

Egy közös ballagási, évzáró próbával kezdtünk, majd az alsó és felső tagozatosok különváltak.

Alsó tagozat:

1. Bognárné Takács Katalin védőnő „Mit tegyünk, hogy egészségesek legyünk?” címmel foglalkozást tartott a gyerekeknek.

Osztályonként készültünk egy-egy témában:

1.o.: Tisztálkodj megfelelően!

2.o.: Mozogjunk rendszeresen!

3.o.: Étkezzünk egészségesen!

4.o.: Ne dohányozzunk!

Ezután bemutatták az osztályok a plakátokat, amit készítettek.

1. A Tandem-Szem Egyesület várt minket. Pálmai Zsolték tandem kerékpározásra vitték a diákokat. A bátrabbak bekötött szemmel ültek a hátsó ülésre.

Pálmai Matis Mónikáék a tanteremben a Braille írásról beszéltek és a fehér botozást is kipróbálhatták a gyerekek, majd Amy vakvezető kutyát simogatták.

1.  Táncbemutató a versenytáncosainknak.

Felső tagozat:

1. Gyengénlátók bemutatkozása és tandem kerékpározás.
  2. Dr. Klobusitzky Györgynek, a Rendőrtiszti Főiskola tanárának a drogprevenciós: Drog – Alkohol – Dohányzás – Aids  előadását hallhatták a diákok. Nemcsak a droghasználat súlyos következményeire hívta fel a figyelmet, hanem a túlzott alkoholfogyasztásra, a „diszkóbalesetekkel” kapcsolatos veszélyekre is.

A felső tagozatos diákok interaktív módon kaptak betekintést a témába, a látványos elemekben bővelkedő program nagy hatást gyakorolt a hallgatóságra.