Alsós Ki-Mit-Tud értékelés

Az Abdai , Börcsi, Ikrényi alsó tagozatosok összesen 54 produkcióval lepték meg a szép számú érdeklődőt  és a zsűri tagjait. A fellépők közül sokan vers és mesemondásban jeleskedtek. A nagy számú jelentkező miatt külön kategóriában kerültek értékelésre az 1-2. és a 3-4.osztályosok illetve az egyéni és a csoportos fellépők.

Emellett  elhangzottak  egyéni és csoportos hangszeres előadások, egyéni  és társastánc produkciók. Láthattunk  bűvészeket és páros, zenére  poharakkal történő  ritmusjátékot. Különlegesnek számított az abdai 3.osztályosok egész osztályt megmozgató énekes-táncos produkciója. A zsűrinek komoly fejtörést okozott a helyezések eldöntése és a különdíjak kiosztása. A bemutatott produkciókról kivétel nélkül elmondható, hogy  alapos felkészülés és sok gyakorlás előzte meg. Újra bebizonyosodott, hogy a 6.alkalommal megrendezett Ki-Mit-Tud jól szolgálja a három település tanulóinak kulturális megmérettetését és fontos szerepet tölt be a művészeti nevelésben közelebb hozza egymáshoz iskoláink tanulóit. Ezúton szeretném megköszönni Bombayné Varga Mónikának és a  gyermekjóléti szolgálat dolgozóinak illetve Rigóné Finta Anikónak és Saru Dánielnek a  szervezésben és a lebonyolításban nyújtott tevékenységét és annak sok díjnak beszerzéséért amellyel a három intézmény tanulói gazdagodtak.

Abda,2013. november 20.
Ferenczy Tamás igazgató