Űrkutatás

Űrkutatás-csillagközi kalandok…

Iskolánk néhány 4. osztályos diákja benevezett a HEBE Kft. által meghirdetett Űrkutatás-csillagközi kalandok elnevezésű online projektversenyre, ahol mindkét induló csapat nagyon szép eredményt ért el. Kállai Dávid és Puskás Dániel a „képzeletbeli” dobogó 2. fokára állhatott fel; Fehér Lia, Juhász László Roland és Venesz Kristóf az előkelő 5. helyen végzett az országos versenyen.

Az űrkutatás témája nagyon izgalmasnak bizonyult. Nem kis kutatómunkával járt a feladatlap kitöltése sem, de a verseny legérdekesebb részét mégis a projektfeladatok adták. A csapatok szemétszedő űrrobotot terveztek és építettek hulladék anyagok felhasználásával, órarendet állítottak össze a kiképzésre váró asztronauták számára, napórát készítettek.  A verseny során diákjaink megmutathatták többek között a kreativitásukat, a kézügyességüket, a szorgalmukat és megtapasztalhatták az együtt munkálkodás örömét.

Büszkék vagyunk rátok!

Marótiné Polák Katalin