COVID 19 ELJÁRÁS REND

TANULÓKNAK:

-        Amennyiben a védőtávolság nem tartható be a közösségi tereken, úgy az általános iskola felső tagozatában az ott tartózkodás idején javasolt a szájat és orrot eltakaró maszk viselése.

-        Mindenki csak a saját eszközeit, felszerelését, ruházatát használja.

-        A megfelelő védőtávolság betartása különösen fontos a mosdókban, illetve az öltözőkben.

-        Az intézménybe érkezéskor, minden belépőnek alaposan kezet kell mosniavagy fertőtlenítenie kell a kezét

-        Illemhely használata után alaposan kezet kell mosni és fertőtleníteni kell a kezet

-        Étkezések előtt és után mindenki alaposan mosson kezetésfertőtlenítse a kezét

-        Kéztörlésre papírtörlőt kell használni! Használat közben törekedni kell arra, hogy nem pazaroljuk a papírtörlőt! A használt papírtörlőt a kijelölt gyűjtőedénybe kell belehelyezni!

-        Meg kell tanulni a köhögési etikettet!

1. papírzsebkendőt kell használni köhögéskor, tüsszentéskor,

(beleköhögés, beletüsszentés)

1. majd a használt zsebkendőt a kukába kell dobni
  2. majd alaposan kezet kell mosni és kézfertőtlenítést kell végezni

-        Nagyon figyelni kell arra, hogy akkor menj ebédelni, amikor a neked kijelölt idő van! Kerüljük a csoportosulást!

-        Étkezéskor nem fogdossuk össze a kirakott evőeszközöket, poharakat!Amit megfogsz, azt ki is kell venni!

-        Étkezéskor nem fogdossuk össze a kirakott kenyeret!Amit megfogsz, azt ki is kell venni!

-        Igyekszünk azonos teremben megoldani az órákat – kivéve a csoportbontásokat és szaktantermi órákat.

-        Az óraközi szünetekben ne menj be a másik osztály termébe!

-        Az óraközi szünetben az udvaron maradj osztálytársaiddal, kerüld a más osztályokkal való érintkezést!

-        Kijelölt termed tisztaságára ügyelj!

-        Tízórai és uzsonna higiénikus tárolása érdekében, kérünk, hogy hozz magaddal zacskót vagy uzsonnás dobozt!

-        Folyamatos, vagy gyakori (óránkénti) intenzív (teljes ablakfelületet kitáró) szellőztetés szükséges (amennyiben a helyiségben egyidejűleg többen is tartózkodnak),időjárás és környező forgalom függvényében, mely a hetes feladata.

A fenti intézkedések a járványügyi helyzet változásának függvényében változhatnak!

Visszavonásig érvényesek!

Abda, 2020. 08. 28.