Tűzoltóverseny Abdán

2018. 05. 26-án, szombaton részt vettem az önkéntes tűzoltó versenyen. Nekem ez volt a legelső, eddig még ,,tűzoltó” sem voltam, de már láttam hasonló rendezvényt, mert a testvérem versenyeire is elmentem családtagként. Nekünk, mint versenyzőknek előbb kellett érkeznünk, a nézők és hozzátartozók számára 9-kor kezdődött. Rekordmennyiségű csapat mérte össze képességeit, 75-en voltunk. Junior, gyermek, ifjúsági, felnőtt és senior, fiú-lány csapatok. Reggel az idő nem volt meleg, de végére mindenki örült, ha vizes lett. Egy csapat összesen három kupát vihetett haza. Két versenyszám volt; kismotor fecskendezés és váltófutás, a harmadik pedig az összesített eredmény volt. Az nyert, aki a legrövidebb idő alatt végzett. Az én csapatom (abdai gyermeklány) sajnos nem nyert, de elsőhöz képest egész jól szerepeltünk. Abda csak egy díjat hozott el; az egyik ifi csapatunk váltófutásban 3. helyezettet ért el. A nyeremények száma alapján Börcs és Győrújbarát szerepelt a legjobban, de szakértő szemmel nem tudok hozzászólni. Az önkéntesek számára biztosítottak ebédet, gulyáslevest és hot-dogot. Az eredményhirdetés kb. fél 2-kor kezdődött, előtte még láthattuk, ahogy az abdai és a börcsi tűzoltók bemutatót tartanak, ahol egy régi autóból kimentettek embereket, felgyújtották, majd eloltották.

Horváth Kitti, 7/a