London

 LONDON és DISNEYLAND

Időpont: 2018. ápr.

Utazás: Luxusautóbusszal

Szállás: Holiday Park mobile home-jaiban, IBIS-ban és F1-ben

Ellátás: Önellátás (üzlet a közelben), visszafelé 1 reggeli

 

  1. 1. nap: Indulás 05.30-kor, egész napos utazás, szállás Forbach-ban IBIS-ban.

 

  1. 2. nap: Kora reggeli indulás és délutáni csalagútátkelés (Calais-Folkestone) után átutazás Dover-i tengerparti városon (Anglia legnagyobb kikötője 1800-as évekbeli szállodasorral), majd látogatás Canterbury-ben (katedrális), amely az anglikán egyház központja. Szállás a holiday parkban.

 

  1. 3. nap: Elutazás a vidéki Angliába. A napot a brit oktatás fellegvárában, Oxford-ban kezdjük: látogatást teszünk az 500 éves Christ Church College-ban, ahol a Harry Potter több jelenetét is forgatták. Ezután sétálunk a belvárosban, majd délután egy több száz éves kastélyt és kertjeit tekintjük meg. Szállás a holiday parkban.

 

  1. 4. nap: Egész napos londoni városnézés: Madame Tussaud’s (sztárok viaszfigurái és 4Ds filmvetítés), Natural History Museum (földrengés-imitáció, dinoszauruszok, stb.), majd a világ egyik legmagasabb óriáskereke, London Eye (4Ds filmvetítéssel).Szállás a holiday parkban.  

 

  1. 5. nap: Londoni belvárosi séta: Big Ben, Whitehall, Downing Street 10, Trafalgar tér, Buckingham Palota (őrségváltás), Piccadilly Circus, majd néhány órás szabadprogram. Javaslatok a szabadprogramra: Chinatown, Leicester Square, Covent Garden, Hard Rock Café, Hyde Park, valamint vásárlási lehetőség: Lillywhites sportáruház, Apple Store és Primark (csinos ruhák olcsón). Szállás a holiday parkban. 

 

  1. 6. nap: A délelőttöt az Angol Riviéra központjában, Hastings-ben töltjük: fogaskerekűvel felmegyünk a felsővárosba, ahonnan fantasztikus a kilátás a 10 km-es partszakaszra. Délután csalagútátkelés (Folkestone-Calais) és este érkezés a szállásra, Párizs Villemomble nevű elővárosába. Szállás F1-ben reggelivel.

 

  1. 7. nap: Egész napos látogatás Disneyland Paris mindkét parkjában.Este indulás haza, éjszaka a buszon rövid megállókkal.  

 

  1. 8. nap: Hazaérkezés 11-12 óra körül.

Várható részvételi díj 40 fő esetén kb. 360 €

A belépők külön fizetendők: Anglia kb. 65 Ł, Franciaország 35-36 € (Disneyland)

Jelentős mértékű árfolyam-romlás ill. üzemanyagár-emelkedés esetén arányos mértékű árkorrekció várható. 40-nél kevesebb utas esetén a program és az ár változik.